Trevlig stuga, 42 kvm, för fyra personer i naturskönt område ca 5 km öster om Brunskog. I Brunskog arrangeras bl a hembygdsveckan ”Gammelvala” varje sommar.
Ett stort allrum med en dubbelsäng och en våningssäng. Varmvattendusch ute. Infravärme och öppen spis på veranda. Kombinerat allrum/sovrum samt kök Barnsäng och barnstol finns. Riksväg 61 måste passeras till badställe i sjön Värmeln. Område med buskar och träd mellan huset och riksväg 61, men trafiken kan höras.
Stugan hyrs ut i samarbete med stuguthyrningsföretaget NOVASOL. En fullständig beskrivning av stugan, fler bilder samt möjlighet till att boka online, finner du genom att klicka på länken "Boka här" som tar dig till stugpresentationen hos NOVASOL. Där ser du också vilka veckor stugan är ledig samt pris för önskad vecka.
Kartmodulen på sidan visar Arvika Turistbyrå, där en detaljerad vägbeskrivning erhålls i samband med bokning.
För uthyrningstider och lediga veckor följ länken "Boka här".
Kartan visar Arvika Turistbyrå där du kan få mer information.
Stugorna hyrs ut i samarbete med Novasol och en kartvy finns under länken "Boka här". En detaljerad vägbeskrivning erhålls i samband med bokningen.
Novasolstugor i Arvika kommun
Storgatan 22, 67131 Arvika